streda 8. júna 2016

I've Got Your Number - Sophie Kinsella

Autor: Sophie Kinsella
Originálny názov: I've Got Your Number
Slovenský názov: Mám tvoje číslo
Počet strán: 433
Rok vydania: 2011
Anotácia: Poppy Wyatt has never felt luckier. She is about to marry her ideal man, Magnus Tavish, but in one afternoon her “happily ever after” begins to fall apart. Not only has she lost her engagement ring in a hotel fire drill but in the panic that follows, her phone is stolen. As she paces shakily around the lobby, she spots an abandoned phone in a trash can. Finders keepers! Now she can leave a number for the hotel to contact her when they find her ring. Perfect!

Well, perfect except that the phone’s owner, businessman Sam Roxton, doesn’t agree. He wants his phone back and doesn’t appreciate Poppy reading his messages and wading into his personal life.

What ensues is a hilarious and unpredictable turn of events as Poppy and Sam increasingly upend each other’s lives through emails and text messages. As Poppy juggles wedding preparations, mysterious phone calls, and hiding her left hand from Magnus and his parents . . . she soon realizes that she is in for the biggest surprise of her life.

Recenzia:
Narozdiel od mnohých kníh do ktorých sa v poslednom čase púšťam, s touto autorkou mám už niekoľkoročné skúsenosti. Stále však mám z mnohých jej kníh zmiešané pocity, keďže hlavné hrdinky ma často iritovali a znepríjemňovali mi svojim správaním celú knihu. Na túto som však počula veľmi dobré recenzie a rozhodla sa jej dať šancu.

Poppy prežíva priam katastrofický deň. Na jej pred-svadobnej oslave stratí svoj cenný zásnubný prsteň a pri jeho zúfalom hľadaní jej ukradnú mobil. Keď už všetko vyzerá beznádejne, Poppy v odpadkovom koši nájde mobil, ktorý tam niekto odhodil a rozhodne sa si ho ponechať. Veľmi rýchlo však zistí, že nič nie je zadarmo. Mobilný telefón totiž patril osobnej asistentke biznismena Sama Roxtona a on ho teraz chce späť. Poppy ho však za žiadnu cenu nechce vrátiť, ale so Samom sa dohodnú, že si ho na určitú dobu môže ponechať, ak mu bude preposielať emaily a odkazy, ktoré na ten mobil preňho prídu. Správy medzi nimi však nezostanú dlho čisto pracovné.

Zhrnúť dej tejto knihy v skratke mi príde takmer nemožné, pretože napriek tomu, že sa všetko odohrá za relatívne krátku dobu, udeje sa toho celkom dosť a asi posledné 2-3 dni zaberajú niekoľko kapitol. Tento príbeh je celkom jednoduchý a oddychový ako to už pri knihách od Sophie Kinselli býva. Má však aj niekoľko dejových liniek, ktoré sa postupne rozuzľujú. Veľmi sa mi páčilo, že k niektorým veciam ktoré boli spomenuté v prvých kapitolách sme sa neskôr vrátili a nič nezostalo nevysvetlené. Bolo teda vidieť, že celý príbeh bol vopred dobre premyslený.

Stretávame sa tu iba s dvomi hlavnými postavami, no tomuto príbehu to úplne stačí. Poppy a Sam sú veľmi odlišný a skvele sa dopĺňajú. Poppy je veselá, milá a zvedavá, zatiaľ čo Sam pôsobí viac odmerane a reakcie ľudí okolo seba si takmer nevšíma. Obaja mi boli veľmi sympatický a aj keď Poppy občas vystrájala hlúposti, prekvapivo ma to neiritovalo. Sama som si taktiež postupom času veľmi obľúbila.

Táto kniha je rozhodne vhodná na leto alebo akékoľvek obdobie, kedy si chcete pri čítaní oddýchnuť a pustiť sa do nejakého jednoduchého a vtipného príbehu. Neraz som sa totiž pri počúvaní tejto audioknihy zasmiala. Ak teda túžite po tomto type knihy, rozhodne tejto dajte šancu.2 komentáre:

 1. Pěkná recenze! :)
  O knize jsem ani neslyšela :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem :) Sophie Kinsella nie je práve najznámejšia autorka, ale táto jej kniha sa fakt podarila. Škoda, že sa jej nedostáva viac pozornosti.

   Odstrániť